Áldatlan állapot

Áldatlan állapot

  • Home
  • Rólunk
  • Testünk
  • Lelkünk
  • Kapcsolat
  • Home
  • Rólunk
  • Testünk
  • Lelkünk
  • Kapcsolat

Interjú dr. Kereszturi Zitával a karrier és család kapcsolatáról

Egy korábbi interjúnkban már megismerkedhettetek Zitával, ahol mesélt a családjáról és a magánéletéről. Most viszont arra lennénk kíváncsiak, hogy lehet a munkát és az otthoni teendőket összeegyeztetni úgy, hogy mindenre jusson idő.

Zita, mesélnél nekünk kicsit a tanulmányaidról, illetve a családalapításotok kezdeteiről? Volt átfedés a gyerekek és a felsőoktatásban eltöltött éveid között? Ha igen, akkor hogyan hangoldat össze a kettőt?
Üdvözlöm a kedves Olvasókat. Ráckevén az Ady Endre Gimnáziumban érettségiztem, ezt követően a Pécsi Tudományegyetem Jog- és Államtudományi karára nyertem felvételt. Az egyetem utolsó, ötöd évében kerültünk kapcsolatba férjemmel, 2003. év decemberében. Azóta is hála Istennek egy pár vagyunk. 2004. évben végeztem az egyetemen, majd pár héten belül sikerült Ráckevén a közigazgatásban,a polgármesteri hivatalban elhelyezkednem. 2005. év szeptemberében házasodtunk össze férjemmel, első gyermekünk Botond 2006. évben született. Az egyetem alatt több olyan évfolyamtársam is volt, aki már várandósan járt az egyetemre, illetve áldott állapotban államvizsgázott le. Az öt évente tartandó évfolyam találkozókon szerencsére nagyon sokan úgy nyilatkoznak, hogy fiatal korukban kötött házasságuk kibírták az idő és az élet nehézségeit, a mai napig együtt vannak párjukkal, férjükkel.

Ahogy tudom, mindig magas pozíciókban dolgoztál, felelősségteljes munkakörökben. Hogyan tudtad/tudod megteremteni a munka-magánélet egyensúlyát?
Pályakezdőként középvezető álláshelybe kerültem, de ez nem azt jelentette, hogy az ügyintézői munkát ne kellett volna végeznem. Végigjártam a „szamárlétrát”, számos feladatkörben dolgoztam, úgy érzem mindegyik feladat a későbbi boldogulásomat szolgálta. A Ráckevei Polgármesteri Hivatal aljegyzői álláshelyének betöltése után, a Ráckevei Járási Hivatalt is volt alkalmam vezetni, mely egy igazán kreatív munka volt, hiszen a járási rendszer kialakulásának kezdetében kellett ebbe a feladatba beállnom. 2014-2016 között a Magyar Országgyűlésben dolgoztam Alexov Lyubomír szerb nemzetiségi szószóló mellett jogi szakértőként. Ezen munkakörhöz kötődően az Országgyűlés Hivatala volt a munkahelyem, heti több alkalommal járhattam be a Parlament plenáris és bizottsági üléseire. Szakmai, valamint kapcsolati tőke szerzése szempontjából is igen hasznos és izgalmas időszak volt az életemben. Ezen munka harmadik gyermekünk születésével szakadt meg. Egy kis kizárólagos anyai szerepvállalás után 2018. évben felkérésre Ráckeve város jegyzőjeként folytattam munkám egészen 2019. június közepééig.

Jelenleg milyen szerepet tölt be a karrier az életedben?
Szakmailag ismét kihívásokkal teli élethelyzetet teremtett számomra a sors. 2019. június elején felkérésre elvállaltam, hogy a Fidesz Magyar Polgári Szövetség támogatásával polgármesterjelöltként induljak Ráckevén. Az eddig ellátott munkámhoz képest más jellegű a feladat, a pálya, de úgy vélem, amennyiben a választópolgárok bizalmát Ráckevén megkapom a feladattal, mind szakmailag, mind emberileg meg fogok tudni birkózni. A Fidesz családtámogatási, biztonságpolitikai politikáját a világon egyedülállónak, számos kormányzati rendelkezést példaértékűnek tartok. Megtiszteltetésnek éreztem, hogy a ráckevei Fidesz elnöksége személyemet találta meg a felkéréssel. Jelenleg kampányidőszak van, így a fő munkám ezen feladat ellátása körül forog. Természetesen igyekszem kellő időt fordítani szerető családom számára. Úgy érzem ez sikerül. Férjem igazi társ ezen élethelyzet segítésében, nélküle nem menne. Három gyönyörű, értékes gyermekünkkel egy csapat vagyunk, erős várként működünk. Életünket a nagyszülők, testvéreink, családtagjaink is segítik. Igazán szerencsés vagyok, hiszen egy nagy, összetartó, szerető és támogató családban élhetek.

Mit emelnél ki, mik lennének számodra a legnagyobb szépségei ennek a munkakörnek?
A polgármesteri munka a városért, a városban élő emberekért, városban működő vállalkozásokért, a város, mint közkedvelt úti cél iránt érdeklődő idelátogatókért tett eredményes feladatellátás összesében kezelhető. Nehéz feladat, hiszen tudjuk, hogy a focihoz, politikához Magyarországon szinte mindenki ért. Egy kis közösségben talán még nehezebb megfelelni, ahol ismernek az óvodában, iskolában, gimnáziumban, boltban, postán és a tornateremben is. Napi szinten számtalanszor felmerül majd a kérdés, miért az, miért nem az és legfőképpen miért nem amaz. Úgy érzem szakmai tudásommal, kapcsolati tőkémmel, elhivatottságommal a fenti érdekeket szolgálni tudom, Ráckeve fejlődését elősegíthetem.

Végezetül mit üzennél azoknak a nőknek, akik csak amiatt halogatják a családalapítást, mert félnek, hogy egyúttal vége is lesz karrierjüknek?
Erre a témakörre már az előző interjúban is kitértünk. Akkor is arra biztattam a magyar nőket, hogy ne féljenek a karrier mellett családot alapítani, gyerekeket szülni, hiszen az egy nő eredendő sorsa és feladata, hogy gyermekeket hozzon a világra. A karrierben 1-2 év kiesés még nem a világvége, azt pár hónap alatt vissza lehet hozni. A bölcsődei és a kisgyermekgondozó rendszer hazánkban jól működik, széles körben kiépített. Arra bátorítok mindenkit, hogy ne féljen, amennyiben elérkezettnek látja az időt és az anyai ösztönök működnek benne, vállalja be a gyermekáldást, hiszen az egy életre szóló ajándék. Három gyermekes édesanyaként én ezt csak megerősíteni tudom. A munka és a karrier, még ha nem is keressük annyira, higgyék el , előbb-utóbb megtalál bennünket!

Hálás vagyok Önöknek, hogy időt szakítottak rám, köszönöm megtisztelő figyelmüket.

Üdvözlettel:
dr. Kereszturi Zita

Kérdések: Méri-Molnár Tímea

2019-09-162019-09-16 Lelkünk 1 hozzászólás

Bejegyzés navigáció

Interjú dr. Kereszturi Zitával a karrier és család kapcsolatáról
Macska a családban várandósság alatt
  1. Léberné Varga Mária Anna 2019-09-17 - 18:32 Válasz

    Sok sikert Zita.

Vélemény, hozzászólás? Kilépés a válaszból

Interjú dr. Kereszturi Zitával a karrier és család kapcsolatáról

Egy korábbi interjúnkban már megismerkedhettetek Zitával, ahol mesélt a családjáról és a magánéletéről. Most viszont arra lennénk kíváncsiak, hogy lehet a munkát és az otthoni teendőket összeegyeztetni úgy, hogy mindenre jusson idő.

Zita, mesélnél nekünk kicsit a tanulmányaidról, illetve a családalapításotok kezdeteiről? Volt átfedés a gyerekek és a felsőoktatásban eltöltött éveid között? Ha igen, akkor hogyan hangoldat össze a kettőt?
Üdvözlöm a kedves Olvasókat. Ráckevén az Ady Endre Gimnáziumban érettségiztem, ezt követően a Pécsi Tudományegyetem Jog- és Államtudományi karára nyertem felvételt. Az egyetem utolsó, ötöd évében kerültünk kapcsolatba férjemmel, 2003. év decemberében. Azóta is hála Istennek egy pár vagyunk. 2004. évben végeztem az egyetemen, majd pár héten belül sikerült Ráckevén a közigazgatásban,a polgármesteri hivatalban elhelyezkednem. 2005. év szeptemberében házasodtunk össze férjemmel, első gyermekünk Botond 2006. évben született. Az egyetem alatt több olyan évfolyamtársam is volt, aki már várandósan járt az egyetemre, illetve áldott állapotban államvizsgázott le. Az öt évente tartandó évfolyam találkozókon szerencsére nagyon sokan úgy nyilatkoznak, hogy fiatal korukban kötött
házasságuk kibírták az idő és az élet nehézségeit, a mai napig együtt vannak párjukkal, férjükkel.

Ahogy tudom, mindig magas pozíciókban dolgoztál, felelősségteljes munkakörökben. Hogyan tudtad/tudod megteremteni a munka-magánélet egyensúlyát?
Pályakezdőként középvezető álláshelybe kerültem, de ez nem azt jelentette, hogy az ügyintézői munkát ne kellett volna végeznem. Végigjártam a „szamárlétrát”, számos feladatkörben dolgoztam, úgy érzem mindegyik feladat a későbbi boldogulásomat szolgálta. A Ráckevei Polgármesteri Hivatal aljegyzői álláshelyének betöltése után, a Ráckevei Járási
Hivatalt is volt alkalmam vezetni, mely egy igazán kreatív munka volt, hiszen a járási rendszer kialakulásának kezdetében kellett ebbe a feladatba beállnom. 2014-2016 között a Magyar Országgyűlésben dolgoztam Alexov Lyubomír szerb nemzetiségi szószóló mellett jogi szakértőként. Ezen munkakörhöz kötődően az Országgyűlés Hivatala volt a munkahelyem,
heti több alkalommal járhattam be a Parlament plenáris és bizottsági üléseire. Szakmai, valamint kapcsolati tőke szerzése szempontjából is igen hasznos és izgalmas időszak volt az életemben. Ezen munka harmadik gyermekünk születésével szakadt meg. Egy kis kizárólagos anyai szerepvállalás után 2018. évben felkérésre Ráckeve város jegyzőjeként folytattam munkám egészen 2019. június közepééig.

Jelenleg milyen szerepet tölt be a karrier az életedben?
Szakmailag ismét kihívásokkal teli élethelyzetet teremtett számomra a sors. 2019. június elején felkérésre elvállaltam, hogy a Fidesz Magyar Polgári Szövetség támogatásával polgármesterjelöltként induljak Ráckevén. Az eddig ellátott munkámhoz képest más jellegű a feladat, a pálya, de úgy vélem, amennyiben a választópolgárok bizalmát Ráckevén megkapom
a feladattal, mind szakmailag, mind emberileg meg fogok tudni birkózni. A Fidesz családtámogatási, biztonságpolitikai politikáját a világon egyedülállónak, számos kormányzati rendelkezést példaértékűnek tartok. Megtiszteltetésnek éreztem, hogy a ráckevei Fidesz elnöksége személyemet találta meg a felkéréssel. Jelenleg kampányidőszak van, így a fő munkám ezen feladat ellátása körül forog. Természetesen igyekszem kellő időt fordítani szerető családom számára. Úgy érzem ez sikerül. Férjem igazi társ ezen élethelyzet segítésében, nélküle nem menne. Három gyönyörű, értékes gyermekünkkel egy csapat vagyunk, erős várként működünk. Életünket a nagyszülők, testvéreink, családtagjaink is segítik. Igazán szerencsés vagyok, hiszen egy nagy, összetartó, szerető és támogató családban élhetek.

Mit emelnél ki, mik lennének számodra a legnagyobb szépségei ennek a munkakörnek?
A polgármesteri munka a városért, a városban élő emberekért, városban működő vállalkozásokért, a város, mint közkedvelt úti cél iránt érdeklődő idelátogatókért tett eredményes feladatellátás összesében kezelhető. Nehéz feladat, hiszen tudjuk, hogy a focihoz, politikához Magyarországon szinte mindenki ért. Egy kis közösségben talán még nehezebb megfelelni, ahol ismernek az óvodában, iskolában, gimnáziumban, boltban, postán és a tornateremben is. Napi szinten számtalanszor felmerül majd a kérdés, miért az, miért nem az és legfőképpen miért nem amaz. Úgy érzem szakmai tudásommal, kapcsolati tőkémmel, elhivatottságommal a fenti érdekeket
szolgálni tudom, Ráckeve fejlődését elősegíthetem.

Végezetül mit üzennél azoknak a nőknek, akik csak amiatt halogatják a családalapítást, mert félnek, hogy egyúttal vége is lesz karrierjüknek?
Erre a témakörre már az előző interjúban is kitértünk. Akkor is arra biztattam a magyar nőket, hogy ne féljenek a karrier mellett családot alapítani, gyerekeket szülni, hiszen az egy
nő eredendő sorsa és feladata, hogy gyermekeket hozzon a világra. A karrierben 1-2 év kiesés még nem a világvége, azt pár hónap alatt vissza lehet hozni. A bölcsődei és a kisgyermekgondozó rendszer hazánkban jól működik, széles körben kiépített. Arra bátorítok mindenkit, hogy ne féljen, amennyiben elérkezettnek látja az időt és az anyai ösztönök működnek benne, vállalja be a gyermekáldást, hiszen az egy életre szóló ajándék.
Három gyermekes édesanyaként én ezt csak megerősíteni tudom. A munka és a karrier, még ha nem is keressük annyira, higgyék el , előbb-utóbb megtalál bennünket!

Hálás vagyok Önöknek, hogy időt szakítottak rám, köszönöm megtisztelő figyelmüket.
Köszönettel:
dr. Kereszturi Zita

Kérdések: Méri-Molnár Tímea

2019-09-16 Lelkünk No Comments

Bejegyzés navigáció

Veszteség utáni várandósság
Interjú dr. Kereszturi Zitával a karrier és család kapcsolatáról

Vélemény, hozzászólás? Kilépés a válaszból

Keresés

Legfrissebb bejegyzések

  • Interjú Megyeriné Rákóczi Dorinával
  • Interjú Balázsné Koós Grétával
  • Adri a Bunny&Friends kártyák megálmodója
  • Interjú Szalkai Nikolettel
  • Interjú Mikes-Kovács Sárával

Legutóbbi hozzászólások

  • Szabi - Interjú Szebeni Hajnalkával
  • Őszintén az endometriózisról | Áldatlan állapot - Endometriózis
  • Léberné Varga Mária Anna - Interjú dr. Kereszturi Zitával a karrier és család kapcsolatáról
  • Egy éve ilyenkor… | Áldatlan állapot - Orvosváltásunk története
  • Pesztránszki Magdolna - Interjú Varga-Győrik Georgina szín- és stílustanácsadóval

Archívum

  • 2020 augusztus
  • 2020 május
  • 2020 április
  • 2020 március
  • 2020 február
  • 2020 január
  • 2019 december
  • 2019 november
  • 2019 szeptember
  • 2019 augusztus
  • 2019 július
  • 2019 június
  • 2019 május
  • 2019 április
  • 2019 március
  • 2019 február
  • 2019 január
  • 2018 december
  • 2018 november
  • 2018 október
  • 2018 szeptember
  • 2018 augusztus
  • 2018 július
  • 2018 június
  • 2018 május
  • Home
  • Rólunk
  • Adatkezelési és cookie szabályzat
  • ÁSZF
  • Kapcsolat
Barion
Weboldalunk sütiket használ. Elfogadás További információ
Adatkezelési Tájékoztató

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these cookies, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may have an effect on your browsing experience.
Necessary Always Enabled

Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.

Non-necessary

Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.